Jízdní kolo
			Čas přípravy
			30 minut
		
			Čas realizace
			1 hodina
		
			Místo
			místnost, klubovna
		
			Roční období
			jaro - podzim
		
			Počet účastníků
			7 - 15
		Hodnocení
							Autor
				Pionýr
			Stav
				Publikována
			Vytvořeno
				17. 10. 2014                
			Upraveno
				15. 2. 2018                
			Věková kategorie
				9 let - 11 let
			Náročnost na materiál
				Žádná
			Výchovný program
	Putování se psem
Pracovní listy
				Ano
			Klíčové kompetence
	Kompetence k řešení problémů
Kompetence ke komunikaci
Kompetence pracovní
Kompetence ke komunikaci
Kompetence pracovní
			Cíle
Rozvoj těchto kompetencí: pracovní, k řešení problémů a ke komunikaci.
Zná základní vybavení jízdního kola. Dokáže zkontrolovat technický stav a připraví kolo na výlet.
Zná základní vybavení jízdního kola. Dokáže zkontrolovat technický stav a připraví kolo na výlet.
Motivace
Děti, víte, že kolo je jedním z nejstarších a nejdůležitějších vynálezů? Je mu víc než šest tisíc let. Bez kol by se nám špatně cestovalo. Mají je bicykly, motocykly, automobily a vlaky. I letadla potřebují kola při startu a přistání. Jízdní kolo neboli bicykl má dvě taková kola. Vy patříte k těm, kteří už umí na kole jezdit, a máte radost z každé projížďky. Nemůžeme ale jen jezdit! Umíte o své kolo pečovat? Víte, čím má být vybaveno? To si vše ukážeme.
Potřeby
Vybavené jízdní kolo, přilba na kolo, pracovní listy, psací potřeby, hustilka na kolo, lepení na kolo.
K tomuto metodickému listu je pracovní list S11A.
K tomuto metodickému listu je pracovní list S11A.
Provedení
Vybavené jízdní kolo, přilba na kolo, pracovní listy, psací potřeby, hustilka na kolo, lepení na kolo.
K tomuto metodickému listu je pracovní list S11A.
K tomuto metodickému listu je pracovní list S11A.
Pozor na
Před jízdou všechny účastníky poučíme o bezpečnosti a chování. Zkontrolujeme oblečení dětí. Přibalíme na cestu lékárničku. Nezapomeneme na reflexní vesty.
Přístup k dětem se specifickými vlastnostmi
Aktivita umožňuje začlenění dětí do kolektivu a nevytváří bariéry pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami. Vedoucí musí dbát na individuální přístup k těmto dětem a respektovat obecná doporučení v úvodní části metodiky.